Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • W minioną niedzielę 20 września 2020 r. odbyły się Dożynki Parafialne w Rozprzy połączone z obchodami 20-lecia posługi kapłańskiej ks. Prałata Wiesława Płomińskiego, Proboszcza w Parafii Nawiedzenia N.M.P w Rozprzy.

  Brak opisu obrazka
  Uroczystość rozpoczęła się od przemowy księdza Proboszcza, który następnie pobłogosławił i poświęcił dary oraz wieńce dożynkowe. Wieńce, dary oraz chleb upieczony z tegorocznego zboża przygotowały Sołectwa: Rozprza, Stara Wieś, Kęszyn – Dzięciary, Białocin, Wroników – Bogumiłów, Laski, Romanówka, Ignaców, Budy, Zmożna Wola, Nowa Wieś, Straszów, Bagno, Bazar oraz Łochyńsko. Następnie głos zabrał Janusz Jędrzejczyk - wójt gminy Rozprza, Agata Bartkowska – Przewodnicząca Rady Gminy Rozprza oraz Zdzisław Piątek – wiceprzewodniczący Rady Gminy Rozprza, którzy podziękowali wszystkim rolnikom za ich ciężką pracę, trud oraz tegoroczne zbiory. Następnie wszyscy udali się do Sanktuarium NMP Matki Życia w Rozprzy, gdzie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta.
  Data publikacji: 21-09-2020 15:30
 • WÓJT GMINY ROZPRZA ogłasza przeprowadzenie konsultacji dotyczących projektu uchwały w sprawie uchwalenia rocznego „Programu współpracy Gminy Rozprza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003

  Brak opisu obrazka
  Działając na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz  Uchwały Nr XXXVIII/37/10 Rady Gminy w Rozprzy z dnia 29 czerwca 2010r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi wymienionymi w art. 3 ust. 3 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji Wójt Gminy Rozprza zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność pożytku publicznego na konsultacje projektu uchwały Rady Gminy  w Rozprzy w sprawie uchwalenia rocznego „Programu współpracy Gminy Rozprza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok”.
  Data publikacji: 18-09-2020 10:27
 • Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej – rusza nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego

  Brak opisu obrazka
  Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które już od dziś dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.
  Data publikacji: 16-09-2020 14:24
 • W minioną niedzielę 13 września 2020 r. odbyły się Dożynki Parafialne w Milejowie.

  Brak opisu obrazka
  Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się w Kościele o godzinie 10.00. Mszę Świętą dziękczynną za zebrane plony poprowadził ksiądz proboszcz Piotr Kotas. Tegorocznymi gospodarzami Dożynek Parafialnych byli mieszkańcy Siomek, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Marszowo – Koncertowa z Milejowa.
  Data publikacji: 15-09-2020 11:36
 • Sezon artystyczny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy

  Brak opisu obrazka
  Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy rozpoczyna 21 września 2020 r. zapisy na taniec jazz smooth, zajęcia rękodzielnicze, szachy, warsztaty teatralne oraz warsztaty plastyczne na sezon 2020/2021. Ograniczona liczba miejsc.
  Data publikacji: 15-09-2020 09:46
 • Powszechny spis rolny 2020

  Brak opisu obrazka
  Rolniku. Weź udział w powszechnym spisie rolnym. Wypełnij formularz do 30 listopada 2020 r.
  Data publikacji: 15-09-2020 09:35
 • 6 września 2020 r. obchodziliśmy 81 rocznicę bitwy o Szosę Piotrkowską w Milejowie.

  Brak opisu obrazka
  Jak co roku, tradycyjnie w pierwszą niedzielę września odbyły się na cmentarzu wojennym w Milejowie uroczystości upamiętniające wybuch II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu spod kościoła parafialnego w Milejowie poprowadzonego przez orkiestrę Marszowo-Koncertową z Milejowa, a następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta poświęcona pamięci poległych żołnierzy oraz pomordowanej ludności cywilnej. Na cmentarzu w Milejowie spoczywa 631 żołnierzy Armii „Łódź” i Armii „Prusy”, którzy polegli w pierwszych dniach września 1939 r. w „Bitwie o Szosę Piotrkowską”.
  Data publikacji: 08-09-2020 15:22
 • W sobotnie przedpołudnie - 5 września 2020 r. w Ogrodzie Literackim odbyła się kolejna edycja ”Narodowego Czytania”.

  Brak opisu obrazka
  ”. Na spotkanie zaprosili Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy a wśród licznie zebranych osób obecna była m.in. Sekretarz Gminy Rozprza Pani Bożena Nagrodzka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Rozprza Pani Agata Bartkowska.. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.  Tym razem uczestnicy spotkania odczytali wspólnie fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dla czytelników przygotowano także kilka innych atrakcji.
  Data publikacji: 07-09-2020 13:21
 • Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę 6 września 2020 r. na mszę świętą upamiętniające bitwę o Szosę Piotrkowską w Milejowie.

  Brak opisu obrazka
  Wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę 6 września 2020 r. na Mszę Świętą upamiętniającą bitwę o Szosę Piotrkowską w Milejowie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 przemarszem spod kościoła parafialnego w Milejowie na cmentarz wojskowy, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta przy pomniku poległych żołnierzy.
  Data publikacji: 03-09-2020 12:02
 • Wójt Gminy Rozprza - Janusz Jędrzejczyk oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy serdecznie zapraszają do udziału w narodowym Czytaniu.

  Brak opisu obrazka
  Przed nami kolejna odsłona Narodowego Czytania. W tym roku spotykamy się 5 września (sobota) o godz. 11.00 w Ogrodzie Literackim (przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy), gdzie wspólnie odczytamy fragmenty "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Na uczestników czekają dodatkowe atrakcje.
  Data publikacji: 02-09-2020 11:59
Wersja XML