Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Powszechny spis rolny - Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

  Brak opisu obrazka
  Od 23 listopada samospis można wypełnić tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji! Ważna zmiana dla osób, które chcą się spisać samodzielnie w PSR. Od poniedziałku 23 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 2 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej termin ten wynosił 14, później 5 dni, ale ze względu na to, że spis wkrótce dobiega końca,  został ograniczony do 2 dni. Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br. Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu skontaktuje się z nim rachmistrz.
  Data publikacji: 24-11-2020 14:18
 • Życzenia z okazji święta Św. Cecylii

  Brak opisu obrazka
  Wszystkim chórzystom, muzykom, organistom, członkom zespołów wokalno-muzycznych oraz orkiestr z okazji święta Św. Cecylii – Waszej Patronki składamy jak najlepsze życzenia, zdrowia, udanych występów oraz długich lat pięknego wykonywania muzyki, dającej satysfakcję i radość. Życzymy aby muzyka napełniała Wasze serca spokojem i nigdy niegasnącym entuzjazmem.
  Data publikacji: 23-11-2020 15:14
 • ZAKRĘCONE SERCA ❤️❤️❤️

  Brak opisu obrazka
  Nowa akcja Gminy Rozprza ma na celu przy współpracy wszystkich mieszkańców zebrać jak największą ilość plastikowych zakrętek i przekazać je wybranej osobie potrzebującej pomocy lub fundacji czy stowarzyszeniu. Jest to projekt wspomagający również recykling oraz umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycia się zbędnych nakrętek, równocześnie pomagając potrzebującym.
  Data publikacji: 23-11-2020 14:12
 • Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

  Brak opisu obrazka
  – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.
  Data publikacji: 23-11-2020 11:20
 • Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 20-11-2020 11:53
 • Na terenie Gminy Rozprza trwają prace porządkowe, naprawy cząstkowe dróg orz budowa zjazdu z DK91 do ogródków działkowych w Niechcicach.

  Brak opisu obrazka
  Pracownicy interwencyjni wykonują na bieżąco prace porządkowe na terenie całej Gminy. W ostatnim czasie wykonane zostało: - naprawa przepustu na drodze Bogumiłów – Świerczyńsko, - sprzątanie liści na ulicy Sportowej w Rozprzy, - sprzątanie liści, koszenie trawników oraz prace porządkowe przy Cmentarzu Wojskowym w Milejowie, - sprzątanie liści oraz prace porządkowe na terenie placów gminnych, - wykonanie zjazdu z DK91 do ogródków działkowych w Niechcicach,
  Data publikacji: 20-11-2020 11:31
 • Termin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD wydłużony o miesiąc

  Brak opisu obrazka
  Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony do 24 grudnia 2020 r. Nabór wniosków o takie wsparcie rozpoczął się 26 października i pierwotnie miał trwać do 24 listopada. Decyzją Prezes ARiMR Haliny Szymańskiej wnioski będzie można składać do 24 grudnia 2020 r.
  Data publikacji: 19-11-2020 14:00
 • Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z. siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie online, którego tematem będzie Rolniczy Handel Detaliczny.

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 17-11-2020 13:06
 • Powszechny spis rolny 2020

  Brak opisu obrazka
  Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania. Od 9 listopada br. wprowadzamy ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu - skracamy czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni. Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni. Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br.
  Data publikacji: 16-11-2020 14:04
 • „Książka na wynos”

  Brak opisu obrazka
  Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 6 listopada instytucje kultury zostały zamknięte do 29 listopada. Oznacza to, że biblioteki publiczne przez najbliższe tygodnie pozostaną nieczynne dla swoich użytkowników. Osoby, które chcą wypożyczyć lub zwrócić książki mogą skorzystać z usługi "Książka na wynos", gdzie zbiory zostaną udostępnione na zewnątrz przed budynkiem biblioteki. Książki należy zamawiać telefonicznie  44 755-70-22 lub mailowo  biblioteka.rozprza@gmail.com.
  Data publikacji: 16-11-2020 11:57
Wersja XML