Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Inwestycje 2020

 • W Gmina Rozprza oddano do użytkowania liczący prawie 5 km przebudowany odcinek drogi Mierzyn - Bazar.

  Brak opisu obrazka
  W ramach inwestycji droga: - została poszerzona do 6 m, - wylano na niej nową nawierzchnię, - wykonano chodniki z kostki betonowej usytuowane przy jezdni (po stronie lewej 2,312 km, po stronie prawej 2,449 km), - wykonano pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 1,0 m, - wykonano dwa perony do obsługi komunikacji zbiorowej - wykonano zjazdy z kostki betonowej do posesji 89 szt, - wykonano zjazdy bitumiczne do gruntów rolnych i dróg  67 szt. - została wzbogacona o ciąg pieszy na całym swoim odcinku, - została odwodniona, - zyskała oznakowanie poziome i pionowe.
  Data publikacji: 10-08-2020 08:33
 • Gmina Rozprza zakupiła kolejną partię laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania.

  Brak opisu obrazka
  Gmina Rozprza zakupiła kolejną partię laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania. Działanie to jest odpowiedzią na program, który w maju uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji „Zdalna Szkoła+“. Projekt umożliwił samorządom zakup komputerów lub tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Program co ważne dla naszego samorządu nie przewidywał konieczności wkładu własnego ze strony samorządu. Gmina Rozprza pozyskała na ten cel 75.000,00 zł i zakupiła 28 laptopów z systemem operacyjnym, pakietem biurowym, oraz słuchawkami.
  Data publikacji: 10-08-2020 08:10
 • Kolejne laptopy dla szkół rozdane

  Brak opisu obrazka
  W minionym tygodniu wójt Gminy Rozprza przekazał kolejną partię laptopów zakupionych w ramach projektu pt. „Rozwińmy skrzydła - poprawa jakości kształcenia w gminie Rozprza”.
  Data publikacji: 16-06-2020 09:35
 • Projekt "Zdalna Szkoła"

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 20-05-2020 14:33
 • Gmina Rozprza zakupiła pierwszą partię laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania.

  Brak opisu obrazka
  Gmina Rozprza zakupiła pierwszą partię laptopów wraz z oprogramowaniem, niezbędnych do zdalnego nauczania. Działanie to jest odpowiedzią na program, który w kwietniu uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji „Zdalna Szkoła“.
  Data publikacji: 20-05-2020 14:28
 • Prace przy budowie Przedszkola w Niechcicach idą pełną parą.

  Brak opisu obrazka
  Mimo pandemii koronawirusa prace przy budowie Przedszkola w Niechcicach nie zwalniają. Budowlańcy położyli już w większości pomieszczeń płytki, sufity podwieszane są już prawie skończone, w trakcie jest instalacja centralnego ogrzewania, a wokół przedszkola rozpoczęto układanie kostki brukowej.
  Data publikacji: 11-05-2020 13:58
 • Gmina Rozprza podpisała dziś umowę na dotację do zakupu komputerów do zdalnej nauki dla najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli.

  Brak opisu obrazka
  Gmina Rozprza podpisała dziś umowę na dotację do zakupu komputerów do zdalnej nauki dla najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Gmina otrzyma pieniądze, za które zakupi komputery z programu rządowego „Zdalna szkoła”. Laptopy o jednostkowej wartości ponad 2 tys. zł trafią do 6 placówek w gminie.
  Data publikacji: 24-04-2020 10:05
 • Prace remontowe dróg w Gminie Rozprza trwają.

  Brak opisu obrazka
  Wykonywane są roboty cząstkowe polegające na uzupełnianiu pozimowych ubytków nawierzchni oraz poboczy.
  Data publikacji: 22-04-2020 08:13
 • Ruszyły pierwsze naprawy dróg w gminie Rozprza.

  Brak opisu obrazka
  Zima mimo, że ciepła i krótka dała o sobie znać w przypadku dróg Naszej Gminy. Naprzemienne przymrozki i odwilże spowodowały kruszenie asfaltu oraz wybijanie się dziur na drogach nieutwardzonych.
  Data publikacji: 03-04-2020 15:49
 • umowa na DOFINANSOWANIE NA KANALIZACJĘ W ROZPRZY oficjalnie podpisana

  Brak opisu obrazka
  W dniu 3 marca 2020r.  Janusz Jędrzejczyk – Wójt Gminy Rozprza oraz Bogdan Górecki- Skarbnik Gminy Rozprza podpisali z Zarządem Województwa Łódzkiego umowę o przyznanie pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
  Data publikacji: 03-03-2020 10:52
Wersja XML